پرطرفدارترین در گوگل‌ریدر
پربازدیدترین در گوگل ریدر
آلبوم دف و باران به آهنگسازی محمد جابری
« »

daf va baran آلبوم دف و باران به آهنگسازی محمد جابری

آلبوم موسیقی «دف و باران» به آهنگسازی «محمد جابری» و با دکلمه «بهروز رضوی» از سوی انتشارات آوای شلبی منتشر شد.

به گزارش مجله‌ی موسیقی ملودی از مهر، این آلبوم موسیقی دربرگیرنده ۶ قطعه به نام های «دف وباران»، «سیروان»، «صوفیانه»، «دریای بیکران»، «سکوت مرداب»، «ذکر باد» است که بر اساس اشعاری از بابک اراکی، مولانا جلال الدین بلخی و حافظ شیرازی ساخته شده است.

محمد جابری آهنگساز این اثر در دفترچه معرفی آلبوم موسیقی «دف و باران» چنین آورده است : این آلبوم نخستین اثر مستقل من است که برای چندین دف نوشته شده است و برای هر دف با درنظرگرفتن جنسیت صدا و محدوده فرکانس بم و زیر، جملاتی طراحی شده است قطعات این آلبوم برگرفته از الهامات و صداهای بکر طبیعت است و در این راستا از اصوات الکترونیکی با همراهی چندین دف جهت انتقال و القا حس طبیعت بهره گرفته ام.

گفتنی است سید محمد جابری که متولد ۱۳۶۰ در کرمانشاه است در سن ۹ سالگی ساز آیینی دف را نزد احمد خاک طینت فرا گرفته و از شیوه استادانی چون «بیژن کامکار» و «خلیفه کریم صفوتی» نیز بهره برده است.

او نت خوانی و ریتم شناسی را نزد «جمشید محبی» و «حمید مقدم» آموخته و در کنسرت های مختلفی شرکت داشته است. از جمله این کنسرت‌ها می توان به فستیوال مین اون ژاپن، فستیوال رومی با همراهی ارکستر فیلارمونیک لندن با آهنگسازی «کامبیز روشن روان» و رهبری «ایرج صهبایی» در رویال هال لندن، فستیوال سازهای کوبه ای به همراه گروه ایران درامز اسپانیا و فستیوال موسیقی کارتاژ به خوانندگی «شهرام ناظری» و اجرا در جشن یازدهم خانه موسیقی به همراه گروه موسیقی فردوسی به خوانندگی شهرام ناظری اشاره کرد.

« »

مرا از نظرات جدید به‌وسیله‌ی ایمیل با خبر کن