پرطرفدارترین در گوگل‌ریدر
پربازدیدترین در گوگل ریدر
برگزاری کنسرت پورناظری‌ها با صدای علیرضا قربانی
« »

alireza ghorbani 0 برگزاری کنسرت پورناظری‌ها با صدای علیرضا قربانی

کنسرت «پورناظری‌ها» در سی‌امین سال تاسیس «گروه شمس» با صدای «علیرضا قربانی» در ۱۱ تا ۱۳ اسفندماه در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

به گزارش مجله‌ی موسیقی ملودی به نقل از برنا، «کیخسرو پورناظری» بنیان‌گذار و سرپرست گروه شمس با اعلام این خبر گفت: این کنسرت در دو بخش بر اساس ساخته‌های من، تهمورس و سهراب پورناظری برگزار می‌شود و علیرضا قربانی به همراه بیست هنرمند اشعاری از بزرگانی همچون حضرت مولانا، سلمان ساوجی، پرتو کرمانشاهی و… را اجرا خواهد کرد. بخش نخست این کنسرت براساس موسیقی عرفانی تنبورخواهد بود که با همنوازی ده تنبور و همراهی سازهای کوبه ایی نگاهی به سی سال موسیقی گروه شمس دارد. همچنین آثاری نوینی هم در این قسمت برای نخستین بار اجرا خواهند شد. بخش دوم کنسرت نیز به موسیقی ملی ایران اختصاص دارد که با آهنگسازی تهمورس و سهراب پورناظری گروه شمس سفری از غرب تا شرق ایران را برای مخاطبان به همراه دارد.

به گفته وی در این بخش سازهایی هم‌چون تار ، سه تار ، کمانچه ، بربت، سنتور، بم‌تار ،بم سنتور، سرنا، دودوک و سازهای کوبه ای به همنوازی می پردازند.

کیخسرو پورناظری در سال ۱۳۵۹ گروه تنبور شمس را بنیان نهاد. این گروه برای نخستین بار ساز باستانی تنبور را به صورت همنوازی با همراهی دف و با بهره گیری از اشعار مولانا به صحنه موسیقی معرفی کرد. این گروه تاکنون بیش از سیصد کنسرت درتالارهای و فستیوالهای جهانی اجرا کرده و جوایز بسیاری را به خود اختصاص داده است.

آلبوم های موسیقی «صدای سخن عشق»، «حیرانی»، «مهتاب رو» و دی وی دی «کنسرت گروه شمس به مناسبت سال بزرگداشت جهانی مولانا» بخشی از فعالیت های این گروه است.

کنسرت گروه شمس ۱۱ تا ۱۳ اسفندماه در دو سانس ۱۸ و ۲۱:۳۰ توسط شرکت فرهنگی هنری ترانه شرقی درتهران برگزار می شود.

« »

مرا از نظرات جدید به‌وسیله‌ی ایمیل با خبر کن